Details

Flutura në kabinën time (1988) film shqiptarë i plotë

Filmi “Flutura në kabinën time” prodhim i vitit 1988. Regjia: Vladimir Prifti, Skenari: Teodor Laço, V. Prifti, Producent: Shqipëria e re , Muzika:Hajg Zaharjan.

Përmbajtja e filmit:

Tom Melgushi i eksituar nga pija endet rrugëve duke shqetësuar njerëzit. Një ditë Flutura mësuesja e fshatit hipën në kamionin e tij dhe në sytë e Tomës shihet një fije shprese për një lidhje të qëndrueshme. Toma bëhet objekt kritikash për aksidentin e Fluturës e cila hidhet nga kabina e trembur nga dhuna e Tomës. po kaq pak

Flutura në kabinën time

Flutura në kabinën time

Interpretojnë:

 1. Reshat Arbana……….Kola, Xhaxhai
 2. Ndriçim Xhepa……….Tomi Melgushi
 3. Luiza Xhuvani……….Flutura, Mesuesja e Biologjise
 4. Tinka Kurti…………..Marta
 5. Guljelm Radoja………shef Marku
 6. Shpresa Bërdëllima…….Keti
 7. Kastriot Caushi……….i fejuari i Flutures
 8. Frederik Ndoci………Leka
 9. Suela Konjari……….nje shoqe e Flutures
 10. Bledar Xhani
 11. Edmond Budina………Mjeku
 12. Strazimir Zaimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*