Details

Fillim i vështirë (1986) Film shqiptarë i plotë

Filmi “Fillim i vështirë” prodhim i vitit 1986. Regjia: Albert Xholi, Skenari: Shpresa Vreto, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Aleksandër Peçi.

Përmbajtja e filmit

“Rreziku i ardhjes së njerkës” vjen papritur në jetën e Bledit të vogël. Ky lajm që vogëlushi e mëson rastësisht ishte një shok emocional për të. Nga ana tjetër kjo ndikon në lidhjen shpirtërore midis babait të Bledit Agronit dhe Zanës një kolege e tij e cila ushqen një ndjenjë të thellë dashurie për Agronin.

 

Interpretojnë:

 1. Marjeta Ljarja … Zana
 2. Timo Flloko …… Bujari
 3. Sokol Gjoshi ….. Bledi
 4. Margarita Xhepa .. shoqe e Zanës
 5. Donika Zyberi
 6. Marika Kallamata.. nëna e Zanës
 7. Marta Burda …… gjyshja e Bledit
 8. Zhuljeta Kulla…. Sanija
 9. Shkëlqim Basha
 10. Gentjan Skendaj
 11. Zhaneta Pali
 12. Frederik Zhilla

Në faqen tonë ju mund te shikoni filma shqiptar te vjetër dhe te rinj nga YouTube.  Gjithashtu dhe filma te huaj me titra shqip te zhanereve te ndryshme si Action, Comedy, Romance, Horror etj. Këtu do të gjeni filma të rinj të hollivudit, filma italian, Grek,  Indian etj.

Fillim i vështirë

Fillim i vështirë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*